Lehet télen tetőablakot cserélni?
Sokan félnek télen kicseréltetni a tetőtéri ablakukat, mert azt gondolják, hogy technikailag nem lehet a munkát elvégezni, vagy sokáig nyitva marad a tető, és kihűl a lakás.
Tévhitek
Többekben felmerül, hogy esetleg még estére is tetőablak nélkül maradhatnak.
A tetőablakcserét a szakemberek sorban végzik. Amelyik tetőablakot kibontják, annak a helyére rögtön bekerül az új, hőszigetelt tetőtéri ablak. Estére minden megkezdett tetőtéri ablakcserét befejeznek. Egy ablak maximum 1 – 1,5 órát van nyitva, ezt egy alapos szellőztetésnek is fel lehet fogni.
A tetőablak cserénél nem használunk PUR habot, vagy bármilyen olyan egyéb anyagot, amit a hőmérséklet befolyásolhat. Az ablak rögzítését csavarokkal, a hőszigetelését pedig külső-belső fóliagallérokkal, és szálas szigetelőanyaggal végezzük. Ezek mind függetlenek a hőmérséklettől. Akár -15C°-ban is tudunk tetőtéri ablakot cserélni.
Tetőablakcsere télen, amikor tényleg nem érdemes
Lássuk, milyen körülmények között nem lehet a tetőtéri ablakot kicserélni:
- Áll a hó a tetőn
- Ónos eső után
- Esőben
- Zsindelyfedés esetén, minimum 15C° szükséges a tetőablak cseréhez
Miért éri meg télen kicseréltetni a tetőtéri ablakot?
Egyrészt a régi, tönkrement, rosszul szigetelő tetőtéri ablakon rengeteg energia távozik. Ha még a tél folyamán kicserélteti egy új, jó hőszigetelésű tetőtéri ablakra, akkor már ezen a télen is spórolhat a fűtésszámlán.
Másrészt télen kedvezőbbek a kivitelezési díjak, és a termékek árai is, mint csúcsszezonban, amikor mindenki tetőablakot szeretne cseréltetni. Ráadásul nem kell 8-12 hetet várnia az ablakcserére, mint tavasszal, vagy nyáron.
A tetőablakcsere télen egy jó alternatíva lehet
A téli tetőablak csere előnyei:
- Rövidebb határidő
- Még idén spórolhatunk a fűtésszámlán
- Alacsonyabb kivitelezési árak
- Nagyobb kedvezmények a termékek áraiból
A téli tetőablak csere hátrányai:
- Esetleg egy kicsit lehűlhet az adott szoba, ahol a csere történik.